Praca dla opiekunek i opiekunów osób starszych.

Podstawowe informacje

OPIEKUNKI I OPIEKUNOWIE

Podstawowe informacje
Krok po kroku

GerVita Wita!

Firma GerVita istnieje na wrocławskim rynku pracy od stycznia 2014 roku. Pomimo "młodego wieku" profesjonalnie i z zaangażowaniem wykonujemy naszą pracę. Firma GerVita zajmuje się rekrutacją polskich opiekunek, do pracy w domach prywatnych na terenie Europy, a w szczególności na terenie Niemiec i Polski. W Niemczech współpracujemy z partnerami mającymi wieloletnie doświadczenie w branży opiekuńczej.

Partnerzy zagraniczni

Współpracujemy tylko z godnymi zaufania zagranicznymi agencjami, które istnieją na rynku usług opiekuńczych od wielu lat. Firmy te mają doświadczenie i kwalifikacje do wyszukiwania dla was osób wymagających opieki. Potwierdzają one informacje o stanie zdrowia osób wymagających opieki oraz sprawdzają czy dana rodzina ma dla opiekunów odpowiednie warunki bytowe.

Kogo szukamy

Szukamy opiekunek i opiekunów, w preferowanym przedziale wiekowym 25-65 lat. Wymagamy znajomości języka danego kraju, do którego wyrażona jest chęć wyjazdu, przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Jest to ważne, żebyście mogli bez problemu komunikować się z podopiecznym jego rodziną i z otoczeniem (w sklepie, w kiosku czy na poczcie). Jest to dla nas gwarancja waszego bezpieczeństwa, jak i pewność, że będziecie należycie zrozumiani, co wiąże się z rzetelnym wykonywaniem powierzonych wam obowiązków. (Jeżeli nie macie wystarczającego poziomu komunikacji w danym języku- nic się nie martw! Przejdź do rozdziału Kursy Językowe znajdującego się poniżej.)

Rodzaj zatrudnienia

Zapewniamy legalne zatrudnienie. W przypadku wyjazdu zagranicznego załatwiamy druk A1 - poświadczający legalność zatrudnienia oraz kartę EKUZ – uprawniającą do niezbędnych świadczeń medycznych na terenie kraju przebywania. Rodzaj umowy- umowa zlecenie, umowa o pracę w systemie oddelegowania.

Wynagrodzenie

Gwarantujemy wypłacalność wynagrodzenia do 10 dnia następnego miesiąca, po miesiącu przepracowanym. Wynagrodzenie wypłacane jest w PLN.

Doświadczenie

Większość ofert jest skierowana do osób mających doświadczenie w opiece nad osobami starszymi. Najbardziej pożądana jest praktyka na terenie Polski i Niemiec.
Waszym dodatkowym atutem są referencję. Jeżeli pracowaliście już w opiece i macie taką możliwość, prześlijcie nam swoje referencje. Zwiększy to wasze szanse!

Kursy i Certyfikaty

Wszystkie przebyte kursy i certyfikaty bardzo cenimy, zarówno te w branży opiekuńczej jak i zaświadczenia zdolności językowych. Jeżeli nie posiadacie żadnych certyfikatów, a chcielibyście uzyskać więcej informacji na ten temat skontaktujcie się z nami. Dostarczymy Wam niezbędnej wiedzy jak zwiększyć swoje kwalifikacje.

Dodatkowe umiejętności

Posiadanie prawa jazdy jest mile widziane. W przypadku niektórych ofert jest to warunek niezbędny. Jeżeli posiadacie prawo jazdy, a nie jesteście czynnymi kierowcami proszę, ze względu bezpieczeństwa, zaznaczyć to w formularzu kontaktowym lub podczas rozmowy z nami.

Kursy językowe

Jeżeli macie odpowiednie kwalifikacje, jednakże niewystarczające zdolności językowe, nic się nie martwcie! Wkrótce ruszymy z kursem języka niemieckiego, przygotowującego was do pracy za granicą. Osoby zainteresowane proszę o kontakt, w celu wstępnego zapisywania się na zajęcia i podania preferencji czasowych.
Na obecną chwilę pokierujemy was w jaki sposób szybko opanować odpowiednie słownictwo i z jakich materiałów najlepiej korzystać. Pomożemy Wam również ocenić swój poziom językowy oraz monitorować wasze postępy. Tak szybko jak tylko opanujecie wystarczający poziom komunikacji będziemy gotowi wysłać Was na pierwszy kontrakt za granicę.

Słowniczek

Wszystkie opiekunki i opiekunowie przed wyjazdem otrzymują od nas słowniczek dla opiekuna ułatwiający przypomnienie sobie słownictwa typowego dla branży opiekuńczej oraz podstawowe informacje ułatwiające poruszanie się w danym kraju.

Skontaktuj się z nami

W celu uzyskania dodatkowych informacji skontaktujcie się z nami pisząc na biuro@gervita.pl.
Możecie się z nami skontaktować również telefonicznie. Numery telefonów i skład naszego zespołu znajdziecie w rozdziale Dane Kontaktowe.

Zapraszamy :-)